Product Summary
Summary Specification
| Size | 3.00*2.00*1.30mm |
| Mounting Type | SMD, Top View |
| Emitting Color | White (0.29 , 0.27) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 1500-2000 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Lens Type/Color | Yellow Diffused |
| Forward Voltage | 3.3 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 3.5 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -30C to +85C |
| Factory Pack | 2000 pcs/Reel |
| RoHS |
Parametrics
LTW-M670ZVS-M5 | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670ZVS-BT | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670ZVD | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670GS | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTST-M670VFL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670TGL | LiteOn Top View PLCC2 Pure Green LED
LTST-M670TGKT | LiteOn Top View PLCC2 Green LED
LTST-M670TBL | LiteOn Top View PLCC2 Blue LED
LTST-M670TBKT | LiteOn Top View PLCC2 Blue LED
LTST-M670QSL | LiteOn Top View PLCC2 Yellow LED
LTST-M670QRL | LiteOn Top View PLCC2 Red LED
LTST-M670QGL | LiteOn Top View PLCC2 Yellow Green LED
LTST-M670QFL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670KSL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670KSKT | LiteOn Top View PLCC2 Yellow LED
LTST-M670KRKT | LiteOn Top View PLCC2 Red LED
LTST-M670KGKT | LiteOn Top View PLCC2 Green LED
LTST-M670KFKT | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
Features
LTW-M670ZVS-M5 | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670ZVS-BT | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670ZVD | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670GS | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTST-M670VFL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670TGL | LiteOn Top View PLCC2 Pure Green LED
LTST-M670TGKT | LiteOn Top View PLCC2 Green LED
LTST-M670TBL | LiteOn Top View PLCC2 Blue LED
LTST-M670TBKT | LiteOn Top View PLCC2 Blue LED
LTST-M670QSL | LiteOn Top View PLCC2 Yellow LED
LTST-M670QRL | LiteOn Top View PLCC2 Red LED
LTST-M670QGL | LiteOn Top View PLCC2 Yellow Green LED
LTST-M670QFL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670KSL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670KSKT | LiteOn Top View PLCC2 Yellow LED
LTST-M670KRKT | LiteOn Top View PLCC2 Red LED
LTST-M670KGKT | LiteOn Top View PLCC2 Green LED
LTST-M670KFKT | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
Diagrams
LTW-M670ZVS-M5 | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670ZVS-BT | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670ZVD | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTW-M670GS | LiteOn Top View PLCC2 White LED
LTST-M670VFL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670TGL | LiteOn Top View PLCC2 Pure Green LED
LTST-M670TGKT | LiteOn Top View PLCC2 Green LED
LTST-M670TBL | LiteOn Top View PLCC2 Blue LED
LTST-M670TBKT | LiteOn Top View PLCC2 Blue LED
LTST-M670QSL | LiteOn Top View PLCC2 Yellow LED
LTST-M670QRL | LiteOn Top View PLCC2 Red LED
LTST-M670QGL | LiteOn Top View PLCC2 Yellow Green LED
LTST-M670QFL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670KSL | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
LTST-M670KSKT | LiteOn Top View PLCC2 Yellow LED
LTST-M670KRKT | LiteOn Top View PLCC2 Red LED
LTST-M670KGKT | LiteOn Top View PLCC2 Green LED
LTST-M670KFKT | LiteOn Top View PLCC2 Orange LED
(China (Mainland))






