Product Summary
| Part Number | HSMW-A400-U71M2 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*1.9mm |
| Mounting Type | PLCC4, Mono Color |
| Emitting Color | White (0.31, 0.31) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 2.4 cd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Yellow Diffused |
| Forward Voltage | 3.8 V |
| Forward Current | 30 mA |
| Maximum Forward Voltage | 4.6 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
HSMW-A400-U71M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U70M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 10
HSMW-A400-U40M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U30M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U00M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-T70M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 14
HSMW-A400-T00M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
Features
HSMW-A400-U71M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U70M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 10
HSMW-A400-U40M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U30M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U00M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-T70M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 14
HSMW-A400-T00M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
Diagrams
HSMW-A400-U71M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U70M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 10
HSMW-A400-U40M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U30M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-U00M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
HSMW-A400-T70M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 14
HSMW-A400-T00M2 | Avago PLCC-4 HSMW-A400-xxxM2 LED 11
(China (Mainland))






