Product Summary
| Part Number | HLMP-CB2A-VWBDD |
| Alias Part Number | HLMP-CB2A-VWB00 |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 500 pcs. |
Summary Specification
| Size | 8.7mm*5.0mm |
| Mounting Type | Round 5mm, Though Hole Lamps without Standoffs on Leads LED |
| Emitting Color | Blue (470nm) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 4200-7200 mcd |
| Viewing Angle | 23 |
| Lens Type/Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 3.2 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 3.8 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +85C |
| Factory Pack | 1000PCS/BAG |
| RoHS |
Parametrics
HLMP-CB2A-VWBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB2A-VW0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB27-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB27-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB26-TUDDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 15
HLMP-CB26-TUD00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB26-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB26-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB25-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB25-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 10
HLMP-CB22-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 49
HLMP-CB22-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB1B-XYCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB1B-XYBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 11
HLMP-CB1B-XY0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 10
HLMP-CB1A-XYCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB1A-XYBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB1A-XY0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB16-QT0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB16-QT000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB16-P0000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB15-RSCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB15-RSC00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB15-R00DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 53
HLMP-CB15-R0000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-QT0ZZ | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-QT0YY | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-QT0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB15-QT000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB15-P00DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-P0000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB14-UX0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB14-UX000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 50
HLMP-CB13-UX0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB13-UX000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB12-TW0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 44
HLMP-CB12-TW000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 44
HLMP-CB11-UVCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB11-UVBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB11-UVB00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB11-UVADD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB11-UVA00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB11-TW0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 44
HLMP-CB11-TW000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
Features
HLMP-CB2A-VWBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB2A-VW0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB27-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB27-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB26-TUDDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 15
HLMP-CB26-TUD00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB26-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB26-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB25-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB25-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 10
HLMP-CB22-SV0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 49
HLMP-CB22-SV000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB1B-XYCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB1B-XYBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 11
HLMP-CB1B-XY0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 10
HLMP-CB1A-XYCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB1A-XYBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB1A-XY0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB16-QT0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB16-QT000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB16-P0000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB15-RSCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB15-RSC00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB15-R00DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 53
HLMP-CB15-R0000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-QT0ZZ | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-QT0YY | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-QT0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB15-QT000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB15-P00DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB15-P0000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB14-UX0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB14-UX000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 50
Diagrams
HLMP-CB13-UX0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB13-UX000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB12-TW0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 44
HLMP-CB12-TW000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 44
HLMP-CB11-UVCDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 43
HLMP-CB11-UVBDD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 9
HLMP-CB11-UVB00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB11-UVADD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
HLMP-CB11-UVA00 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 8
HLMP-CB11-TW0DD | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 44
HLMP-CB11-TW000 | Avago Round 5mm Blue HLMP-CBxx LED 7
(China (Mainland))






