Product Summary
| Part Number | Q62703Q3648 |
| Alias Part Number |
LO T676-R1R2-24-0-20-R33 LOT676-R1R2-24-0-20-R33 |
| Manufacturer | Osram |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 2000 pcs. |
Summary Specification
| Size | 3.4*3.0*2.1mm |
| Mounting Type | PLCC2 |
| Emitting Color | Orange (606nm) |
| Chip Material | InGaAlP |
| Luminous Intensity | 112-180 mcd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type-Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 2.0 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.35 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min-Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS per Reel |
| RoHS |
Parametrics
Q62703Q3648 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1912 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0160 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0159 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q5778 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2600 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q4746 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1355 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2148 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 14
Q65110A1356 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1051 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4880 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4743 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0745 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0254 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q4761 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4713 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q3790 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4114 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0168 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4837 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2689 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0551 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A3014 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q5049 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2078 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6230 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4714 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4479 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0894 | Osram T676 PLCC2 TOPLED
Q65110A0881 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4414 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6363 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q3091 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q3649 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A3013 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6391 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1357 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2149 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1358 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A3078 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1060 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1118 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0377 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6410 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2179 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0345 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1022 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2533 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0971 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Features
Q62703Q3648 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1912 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0160 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0159 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q5778 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2600 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q4746 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1355 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2148 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 14
Q65110A1356 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1051 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4880 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4743 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0745 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0254 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q4761 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4713 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q3790 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4114 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0168 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4837 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2689 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0551 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A3014 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q5049 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2078 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6230 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4714 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4479 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0894 | Osram T676 PLCC2 TOPLED
Q65110A0881 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q4414 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6363 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q3091 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q3649 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Diagrams
Q65110A3013 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6391 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1357 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2149 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1358 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A3078 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1060 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1118 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0377 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q6410 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2179 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0345 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1022 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2533 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0971 | Osram T676 PLCC2 TOPLED 6
(China (Mainland))






