Product Summary
Summary Specification
| Size | 3.0*2.5*1.10mm |
| Mounting Type | SMD,1109 Bi Color |
| Emitting Color | Red, Green (630, 570nm) |
| Chip Material | InGaAlP, InGaAlP |
| Luminous Intensity | 160, 40 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Lens Type/Color | Water Clear |
| Forward Voltage | |
| Forward Current | 20,20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.5, 2.5 V |
| Maximum Forward Current | |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +85C |
| Factory Pack | 2000 pcs/Reel |
| RoHS |
Parametrics
KPBL-3025YSGC | Kingbright 1109 Yellow Green Bi Color SMD LED 25
KPBL-3025SURKMGKC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 35
KPBL-3025SURKCGKC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 38
KPBL-3025SRSGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 34
KPBL-3025SRQGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 26
KPBL-3025SRPGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025PBASYKC | Kingbright 1109 Blue Yellow Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025NSGC | Kingbright 1109 Orange Green Bi Color SMD LED 33
KPBL-3025EYC | Kingbright 1109 Red Yellow Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025ESGC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 20
Features
KPBL-3025YSGC | Kingbright 1109 Yellow Green Bi Color SMD LED 25
KPBL-3025SURKMGKC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 35
KPBL-3025SURKCGKC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 38
KPBL-3025SRSGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 34
KPBL-3025SRQGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 26
KPBL-3025SRPGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025PBASYKC | Kingbright 1109 Blue Yellow Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025NSGC | Kingbright 1109 Orange Green Bi Color SMD LED 33
KPBL-3025EYC | Kingbright 1109 Red Yellow Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025ESGC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 20
Diagrams
KPBL-3025YSGC | Kingbright 1109 Yellow Green Bi Color SMD LED 25
KPBL-3025SURKMGKC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 35
KPBL-3025SURKCGKC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 38
KPBL-3025SRSGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 34
KPBL-3025SRQGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 26
KPBL-3025SRPGC-PRV | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025PBASYKC | Kingbright 1109 Blue Yellow Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025NSGC | Kingbright 1109 Orange Green Bi Color SMD LED 33
KPBL-3025EYC | Kingbright 1109 Red Yellow Bi Color SMD LED 29
KPBL-3025ESGC | Kingbright 1109 Red Green Bi Color SMD LED 20
(China (Mainland))






