Product Summary
| Part Number | HSMW-A100-U4UH1 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*1.9mm |
| Mounting Type | Surface Mount PLCC-2 |
| Emitting Color | White (0.31, 0.31) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 0.45 lm |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Yellow Diffused |
| Forward Voltage | 3.4 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 4.05 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
HSMW-A102-T00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A101-S3YJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 17
HSMW-A101-R50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A101-Q00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U70J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U4UH1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U4NJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U4MH1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U40J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U40H1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED
HSMW-A100-T5YJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 9
HSMW-A100-T5PJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-T50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-S3BJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-R50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-R00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 9
Features
HSMW-A102-T00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A101-S3YJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 17
HSMW-A101-R50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A101-Q00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U70J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U4UH1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U4NJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U4MH1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U40J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U40H1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED
HSMW-A100-T5YJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 9
HSMW-A100-T5PJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-T50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-S3BJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-R50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-R00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 9
Diagrams
HSMW-A102-T00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A101-S3YJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 17
HSMW-A101-R50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A101-Q00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U70J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U4UH1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U4NJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U4MH1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 16
HSMW-A100-U40J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 15
HSMW-A100-U40H1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED
HSMW-A100-T5YJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 9
HSMW-A100-T5PJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-T50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-S3BJ1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-R50J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 10
HSMW-A100-R00J1 | Avago PLCC-2 HSMW-A10x LED 9
(China (Mainland))






