Product Summary
| Part Number | HSMF-A342-097J1 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*1.9mm |
| Mounting Type | 3528, PLCC4, Full Color |
| Emitting Color | Red Orange, Green, Blue (615, 525, 470nm) |
| Chip Material | AlInGaP, InGaN, InGaN |
| Luminous Intensity | |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 1.9, 3.4, 3.4 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.4, 4.05, 4.05 V |
| Maximum Forward Current | 30, 20, 20 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -55C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
HSMF-A342-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A342-097J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A341-A02J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A341-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A332-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A332-096J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A331-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A301-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
Features
HSMF-A342-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A342-097J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A341-A02J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A341-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A332-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A332-096J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A331-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A301-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
Diagrams
HSMF-A342-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A342-097J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A341-A02J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A341-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A332-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 10
HSMF-A332-096J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A331-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A301-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A3xx-xxxJ1 LED 12
(China (Mainland))






