Product Summary
| Part Number | HSMF-A201-F00J1 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*1.9mm |
| Mounting Type | 3528, PLCC4, Bi-Color |
| Emitting Color | Red, Yellow Green (626, 569nm) |
| Chip Material | GaP |
| Luminous Intensity | |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 2.2 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.6 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -55C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
HSMF-A226-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 15
HSMF-A228-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A227-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 16
HSMF-A222-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 14
HSMF-A212-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A211-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A206-F00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A206-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A205-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A204-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 15
HSMF-A203-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 7
HSMF-A202-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 6
HSMF-A201-HZDJ1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 8
HSMF-A201-F00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 9
HSMF-A201-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 9
Features
HSMF-A226-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 15
HSMF-A228-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A227-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 16
HSMF-A222-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 14
HSMF-A212-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A211-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A206-F00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A206-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A205-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A204-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 15
HSMF-A203-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 7
HSMF-A202-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 6
HSMF-A201-HZDJ1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 8
HSMF-A201-F00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 9
HSMF-A201-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 9
Diagrams
HSMF-A226-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 15
HSMF-A228-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A227-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 16
HSMF-A222-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 14
HSMF-A212-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A211-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A206-F00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A206-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 12
HSMF-A205-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 13
HSMF-A204-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 15
HSMF-A203-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 7
HSMF-A202-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 6
HSMF-A201-HZDJ1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 8
HSMF-A201-F00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 9
HSMF-A201-A00J1 | Avago PLCC-4 HSMF-A2xx-xxxJ1 LED 9
(China (Mainland))






