Product Summary
| Part Number | HSMC-A100-N00H1 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*1.9mm |
| Mounting Type | 3528,PLCC2,Reverse Mount |
| Emitting Color | Orange (602nm) |
| Chip Material | GaP |
| Luminous Intensity | 7.2-18.0 mcd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 2.2 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.6 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -55C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
HSMN-A101-P00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSMN-A101-N00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
HSMM-A101-S3PH1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSMM-A101-R00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSME-A100-M41H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSME-A100-M02H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 14
HSMC-A100-N00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 26
HSMA-A100-R65H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
HSMA-A100-Q00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
Features
HSMN-A101-P00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSMN-A101-N00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
HSMM-A101-S3PH1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSMM-A101-R00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSME-A100-M41H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSME-A100-M02H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 14
HSMC-A100-N00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 26
HSMA-A100-R65H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
HSMA-A100-Q00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
Diagrams
HSMN-A101-P00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSMN-A101-N00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
HSMM-A101-S3PH1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSMM-A101-R00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSME-A100-M41H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 15
HSME-A100-M02H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 14
HSMC-A100-N00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 26
HSMA-A100-R65H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
HSMA-A100-Q00H1 | Avago PLCC-2 HSMx-A10x-xxxH1 LED 16
(China (Mainland))






