Product Summary
| Part Number | CLA2A-WKW-CYbZ0453 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Cree |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 500 pcs. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*1.9mm |
| Mounting Type | SMD LED |
| Emitting Color | White |
| Chip Material | |
| Luminous Intensity | 3800 mcd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Yellow Diffused |
| Forward Voltage | 3.2 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 4.0 V |
| Maximum Forward Current | 25 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/BAG |
| RoHS |
Parametrics
CLA2A-WKW-CYbZ0453 | Cree CLA2 Series White LED 35
CLA2A-WKW-CYbZ0343 | Cree CLA2 Series White LED 40
CLA2A-WKW-CYaZ0453 | Cree CLA2 Series White LED 28
CLA2A-WKW-CYaZ0343 | Cree CLA2 Series White LED 33
CLA2A-WKW-CXbZ0153 | Cree CLA2 Series White LED 34
Features
CLA2A-WKW-CYbZ0453 | Cree CLA2 Series White LED 35
CLA2A-WKW-CYbZ0343 | Cree CLA2 Series White LED 40
CLA2A-WKW-CYaZ0453 | Cree CLA2 Series White LED 28
CLA2A-WKW-CYaZ0343 | Cree CLA2 Series White LED 33
CLA2A-WKW-CXbZ0153 | Cree CLA2 Series White LED 34
Diagrams
CLA2A-WKW-CYbZ0453 | Cree CLA2 Series White LED 35
CLA2A-WKW-CYbZ0343 | Cree CLA2 Series White LED 40
CLA2A-WKW-CYaZ0453 | Cree CLA2 Series White LED 28
CLA2A-WKW-CYaZ0343 | Cree CLA2 Series White LED 33
CLA2A-WKW-CXbZ0153 | Cree CLA2 Series White LED 34
| Image | Part No | Mfg | Description | ![]() |
Pricing (USD) |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() CLA2A-WKW-CYBZ0453 |
![]() Cree, Inc. |
![]() Standard LED - SMD White LED |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
| Image | Part No | Mfg | Description | ![]() |
Pricing (USD) |
Quantity | ||||||||||||
![]() |
![]() CLA2A-WKW -CXBZ0153 |
![]() |
![]() LED COOL WHITE 3.2X2.8MM 4PLCC |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() CLA2A-WKW -CYAZ0343 |
![]() |
![]() LED COOL WHITE 3.2X2.8MM 4PLCC |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() CLA2A-WKW -CYAZ0453 |
![]() |
![]() LED COOL WHITE 3.2X2.8MM 4PLCC |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() CLA2A-WKW -CYBZ0343 |
![]() |
![]() LED COOL WHITE 3.2X2.8MM 4PLCC |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() CLA2A-WKW -CYBZ0453 |
![]() |
![]() LED COOL WHITE 3.2X2.8MM 4PLCC |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() CLA2A-WKW-CXBZ0153 |
![]() Cree, Inc. |
![]() Standard LED - SMD 120DG C-WT WT FC HI BRT LED 9000K 3.2V |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
(China (Mainland))










