Product Summary
| Part Number | Q65110A2182 |
| Alias Part Number |
LG T67K-G2J1-24-0-2-R18-Z LGT67K-G2J1-24-0-2-R18-Z |
| Manufacturer | Osram |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 2000 pcs. |
Summary Specification
| Size | 3.4*3.0*2.1mm |
| Mounting Type | PLCC2 |
| Emitting Color | Green (570nm) |
| Chip Material | InGaAlP |
| Luminous Intensity | 28 mcd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type-Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 1.8 V |
| Forward Current | 10 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.2 V |
| Maximum Forward Current | 20 mA |
| Min-Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS per Reel |
| RoHS |
Parametrics
Q65110A0512 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 16
Q65110A2182 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 14
Q65110A2184 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A1565 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q65110A1541 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A0513 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 13
Q65110A2183 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A2692 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q65110A3288 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A1566 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q62703Q6430 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1817 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 10
Q65110A2032 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2035 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2034 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2037 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2991 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A3264 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2454 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2456 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q62703Q6431 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2033 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2036 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 10
Q65110A0534 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A1542 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2599 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2185 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1069 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2187 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2693 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2685 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0535 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2186 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q6434 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0654 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1549 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Features
Q65110A0512 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 16
Q65110A2182 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 14
Q65110A2184 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A1565 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q65110A1541 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A0513 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 13
Q65110A2183 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A2692 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q65110A3288 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A1566 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q62703Q6430 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1817 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 10
Q65110A2032 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2035 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2034 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2037 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2991 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A3264 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2454 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2456 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q62703Q6431 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2033 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2036 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 10
Q65110A0534 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A1542 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2599 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2185 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1069 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2187 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2693 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2685 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0535 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2186 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q6434 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0654 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1549 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Diagrams
Q65110A0512 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 16
Q65110A2182 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 14
Q65110A2184 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A1565 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q65110A1541 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A0513 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 13
Q65110A2183 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A2692 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q65110A3288 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 12
Q65110A1566 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 11
Q62703Q6430 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1817 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 10
Q65110A2032 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2035 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2034 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2037 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2991 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A3264 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2454 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2456 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q62703Q6431 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2033 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2036 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 10
Q65110A0534 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A1542 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2599 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 6
Q65110A2185 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1069 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2187 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 8
Q65110A2693 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2685 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0535 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A2186 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q62703Q6434 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0654 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1549 | Osram T67K PLCC2 TOPLED 7
(China (Mainland))






