Product Summary
| Part Number | Q65110A1177 |
| Alias Part Number |
LB T673-N2P2-35-0-20-R18 LBT673-N2P2-35-0-20-R18 |
| Manufacturer | Osram |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 2000 pcs. |
Summary Specification
| Size | 3.4*3.0*2.1mm |
| Mounting Type | PLCC2 |
| Emitting Color | Blue (471nm) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 35.5-71.0 mcd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type-Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 3.1 V |
| Forward Current | 10 mA |
| Maximum Forward Voltage | 3.7 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min-Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS per Reel |
| RoHS |
Parametrics
Q65110A1177 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1459 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A8863 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q62703Q4838N024 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5534 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5824 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A6612 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A4413 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0199 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5385 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A0064 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A0545 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A6590 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4797 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4884 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5732 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A8921 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 3
Q65110A3419 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5401 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A3896 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A8273 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A4286 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A3074 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A4632 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0868 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q62703Q4838N013 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A4568 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1955 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A4058 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 9
Q65110A4179 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A4650 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q62703Q4838 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A5407 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A5834 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A4983 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A6069 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5327 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A1627 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q5755 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4967 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A5248 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5733 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5927 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4746 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A1956 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1954 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5376 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5403 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5954 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5745 | Osram T673 PLCC2 TOPLED
Features
Q65110A1177 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A1459 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A8863 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q62703Q4838N024 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5534 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5824 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A6612 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A4413 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A0199 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5385 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A0064 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A0545 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A6590 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4797 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4884 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5732 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A8921 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 3
Q65110A3419 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5401 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A3896 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A8273 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A4286 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A3074 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A4632 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A0868 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q62703Q4838N013 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A4568 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1955 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A4058 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 9
Q65110A4179 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A4650 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Diagrams
Q62703Q4838 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A5407 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A5834 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A4983 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 8
Q65110A6069 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5327 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A1627 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q62703Q5755 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4967 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A5248 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5733 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5927 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A4746 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 5
Q65110A1956 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A1954 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 6
Q65110A5376 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5403 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5954 | Osram T673 PLCC2 TOPLED 7
Q65110A5745 | Osram T673 PLCC2 TOPLED
(China (Mainland))






