Product Summary
| Part Number | L-T670WDT-U1 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Paralight |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 2000 pcs. |
Summary Specification
| Size | 3.5mm*2.8*1.9mm |
| Mounting Type | SMD PLCC2 LED |
| Emitting Color | White (0.31, 0.32) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 1000 mcd |
| Viewing Angle | 120 |
| Lens Type/Color | Yellow Diffused |
| Forward Voltage | 3.2 V |
| Forward Current | 20 mA |
| Maximum Forward Voltage | 3.6 V |
| Maximum Forward Current | 20 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +85C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
LT670WDT-WW1 | Paralight 3528 White LED 7
LT670WDT-NW2-Q | Paralight 3528 White LED 7
LT670WDT-NW1 | Paralight 3528 White LED 6
L-T670WDT-U1 | Paralight 3528 White LED 9
L-T670WDT-CW1-Q | Paralight 3528 White LED 7
L-T670WDT-CW1 | Paralight 3528 White LED 6
L-T670TYCT-U1 | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670TYCT | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670TRCT-U1 | Paralight 3528 Red LED 7
L-T670TECT | Paralight 3528 Red LED 6
L-T670SGCT | Paralight 3528 Green LED 4
L-T670LGCT-U1 | Paralight 3528 Green LED 5
L-T670LBCT-U1 | Paralight 3528 Blue LED 4
L-T670LBCT | Paralight 3528 Blue LED 6
L-T670KYCT-U1 | Paralight 3528 Yellow LED 7
L-T670KRCT-U1 | Paralight 3528 Red LED 9
L-T670KRCT | Paralight 3528 Red LED 8
L-T670KGCT | Paralight 3528 Green LED 6
L-T670HYCT | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670HECT | Paralight 3528 Red LED 5
Features
LT670WDT-WW1 | Paralight 3528 White LED 7
LT670WDT-NW2-Q | Paralight 3528 White LED 7
LT670WDT-NW1 | Paralight 3528 White LED 6
L-T670WDT-U1 | Paralight 3528 White LED 9
L-T670WDT-CW1-Q | Paralight 3528 White LED 7
L-T670WDT-CW1 | Paralight 3528 White LED 6
L-T670TYCT-U1 | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670TYCT | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670TRCT-U1 | Paralight 3528 Red LED 7
L-T670TECT | Paralight 3528 Red LED 6
L-T670SGCT | Paralight 3528 Green LED 4
L-T670LGCT-U1 | Paralight 3528 Green LED 5
L-T670LBCT-U1 | Paralight 3528 Blue LED 4
L-T670LBCT | Paralight 3528 Blue LED 6
L-T670KYCT-U1 | Paralight 3528 Yellow LED 7
L-T670KRCT-U1 | Paralight 3528 Red LED 9
L-T670KRCT | Paralight 3528 Red LED 8
L-T670KGCT | Paralight 3528 Green LED 6
L-T670HYCT | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670HECT | Paralight 3528 Red LED 5
Diagrams
LT670WDT-WW1 | Paralight 3528 White LED 7
LT670WDT-NW2-Q | Paralight 3528 White LED 7
LT670WDT-NW1 | Paralight 3528 White LED 6
L-T670WDT-U1 | Paralight 3528 White LED 9
L-T670WDT-CW1-Q | Paralight 3528 White LED 7
L-T670WDT-CW1 | Paralight 3528 White LED 6
L-T670TYCT-U1 | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670TYCT | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670TRCT-U1 | Paralight 3528 Red LED 7
L-T670TECT | Paralight 3528 Red LED 6
L-T670SGCT | Paralight 3528 Green LED 4
L-T670LGCT-U1 | Paralight 3528 Green LED 5
L-T670LBCT-U1 | Paralight 3528 Blue LED 4
L-T670LBCT | Paralight 3528 Blue LED 6
L-T670KYCT-U1 | Paralight 3528 Yellow LED 7
L-T670KRCT-U1 | Paralight 3528 Red LED 9
L-T670KRCT | Paralight 3528 Red LED 8
L-T670KGCT | Paralight 3528 Green LED 6
L-T670HYCT | Paralight 3528 Yellow LED 5
L-T670HECT | Paralight 3528 Red LED 5
(China (Mainland))






