Product Summary
| Part Number | L-C192WDT-U1 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Paralight |
| Availability | In Available, please send a RFQ. MOQ is 3000 pcs. |
Summary Specification
| Size | 1.6mm*0.8*0.4mm |
| Mounting Type | SMD Chip LED |
| Emitting Color | White (0.30, 0.30) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 70 mcd |
| Viewing Angle | 130 |
| Lens Type/Color | Yellow Diffused |
| Forward Voltage | 2.8 V |
| Forward Current | 5 mA |
| Maximum Forward Voltage | 2.95 V |
| Maximum Forward Current | 20 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -20C to +85C |
| Factory Pack | 3000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
L-C192WDT-U1 | Paralight 0603 White LED 8
L-C192TBCT-U1 | Paralight 0603 Blue LED 7
L-C192TBCT | Paralight 0603 Blue LED 6
L-C192LGCT-U1 | Paralight 0603 Green LED 9
L-C192LGCT | Paralight 0603 Green LED 9
L-C192LBCT-U1 | Paralight 0603 Blue LED 8
L-C192LBCT | Paralight 0603 Blue LED 7
L-C192KYCT-U1 | Paralight 0603 Yellow LED 7
L-C192KYCT | Paralight 0603 Yellow LED 7
L-C192KRCT-U1 | Paralight 0603 Red LED 9
L-C192KRCT | Paralight 0603 Red LED 8
L-C192KGCT-U1 | Paralight 0603 Green LED 7
L-C192KGCT | Paralight 0603 Green LED 8
L-C192KFCT-U1 | Paralight 0603 Amber LED 8
L-C192KFCT | Paralight 0603 Amber LED 7
Features
L-C192WDT-U1 | Paralight 0603 White LED 8
L-C192TBCT-U1 | Paralight 0603 Blue LED 7
L-C192TBCT | Paralight 0603 Blue LED 6
L-C192LGCT-U1 | Paralight 0603 Green LED 9
L-C192LGCT | Paralight 0603 Green LED 9
L-C192LBCT-U1 | Paralight 0603 Blue LED 8
L-C192LBCT | Paralight 0603 Blue LED 7
L-C192KYCT-U1 | Paralight 0603 Yellow LED 7
L-C192KYCT | Paralight 0603 Yellow LED 7
L-C192KRCT-U1 | Paralight 0603 Red LED 9
L-C192KRCT | Paralight 0603 Red LED 8
L-C192KGCT-U1 | Paralight 0603 Green LED 7
L-C192KGCT | Paralight 0603 Green LED 8
L-C192KFCT-U1 | Paralight 0603 Amber LED 8
L-C192KFCT | Paralight 0603 Amber LED 7
Diagrams
L-C192WDT-U1 | Paralight 0603 White LED 8
L-C192TBCT-U1 | Paralight 0603 Blue LED 7
L-C192TBCT | Paralight 0603 Blue LED 6
L-C192LGCT-U1 | Paralight 0603 Green LED 9
L-C192LGCT | Paralight 0603 Green LED 9
L-C192LBCT-U1 | Paralight 0603 Blue LED 8
L-C192LBCT | Paralight 0603 Blue LED 7
L-C192KYCT-U1 | Paralight 0603 Yellow LED 7
L-C192KYCT | Paralight 0603 Yellow LED 7
L-C192KRCT-U1 | Paralight 0603 Red LED 9
L-C192KRCT | Paralight 0603 Red LED 8
L-C192KGCT-U1 | Paralight 0603 Green LED 7
L-C192KGCT | Paralight 0603 Green LED 8
L-C192KFCT-U1 | Paralight 0603 Amber LED 8
L-C192KFCT | Paralight 0603 Amber LED 7
(China (Mainland))






