Product Summary
| Part Number | HSMN-A430-U50M2 |
| Alias Part Number | |
| Manufacturer | Avago |
| Availability | In Available, please send a RFQ. |
Summary Specification
| Size | 3.2mm*2.8mm*3.87mm |
| Mounting Type | 3528,PLCC4,Dome |
| Emitting Color | Blue (470nm) |
| Chip Material | InGaN |
| Luminous Intensity | 950 mcd |
| Viewing Angle | 30 |
| Lens Type/Color | Water Clear |
| Forward Voltage | 3.9 V |
| Forward Current | 30 mA |
| Maximum Forward Voltage | 4.6 V |
| Maximum Forward Current | 30 mA |
| Min/Max Operating Temperature | -40C to +100C |
| Factory Pack | 2000PCS/Reel |
| RoHS |
Parametrics
HSMN-A431-T50M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 13
HSMN-A430-U50M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 15
HSMM-A430-W90M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 22
HSMK-A430-W4PM2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 20
HSMK-A430-W40M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 19
Features
HSMN-A431-T50M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 13
HSMN-A430-U50M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 15
HSMM-A430-W90M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 22
HSMK-A430-W4PM2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 20
HSMK-A430-W40M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 19
Diagrams
HSMN-A431-T50M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 13
HSMN-A430-U50M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 15
HSMM-A430-W90M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 22
HSMK-A430-W4PM2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 20
HSMK-A430-W40M2 | Avago PLCC-4 HSMx-A43x-xxxM2 LED 19
| Image | Part No | Mfg | Description | ![]() |
Pricing (USD) |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
![]() HSMN-A430-U50M2 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD InGaN Blue InGaN Blue |
![]() Data Sheet |
![]() Negotiable |
|
||||||||||||
| Image | Part No | Mfg | Description | ![]() |
Pricing (USD) |
Quantity | ||||||||||||
![]() |
![]() HSMN-A100-P00J1 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD Blue Epoxy Lens 470nm 50mcd |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() HSMN-A100-R00J1 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD InGaN Blue lue |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() HSMN-A100-R4YJ1 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD InGaN Blue |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() HSMN-A101-N00J1 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD InGaN Blue lue |
![]() Data Sheet |
![]()
|
|
||||||||||||
![]() |
![]() HSMN-A400-Q8QM2 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD InGaN Blue InGaN Blue |
![]() Data Sheet |
![]() Negotiable |
|
||||||||||||
![]() |
![]() HSMN-A400-R8PM2 |
![]() Avago Technologies |
![]() Standard LED - SMD InGaN Blue InGaN Blue |
![]() Data Sheet |
![]() Negotiable |
|
||||||||||||
(China (Mainland))









